Ясиноватая. Методическое объединение учителей начальных классов

Советы и рекомендации родителям

Поради  батькам  щодо підготовки дітей до школи
•  Не залякуйте дітей школою, це призведе до небажання дитини йти туди.  Особливо  небезпечно це стосовно боязких, невпевнених у собі дітей.
•  Виявляйте цікавість до індивідуальності дитини, її внутрішнього світу.
• Суворість і доброзичливість у вихованні дітей повинні бути помірними.
•  Сприяйте добрим взаємостосункам вашої дитини з однолітками, бо якщо їх нема, виникає відчуття напруги і хвилювання, що призводить до появи відчуття неповноцінності, агресивності, У дитини може сформуватися негативне ставлення до дітей, до школи.
•  Головну увагу при формуванні невимушеності в спілкуванні з дорослими приділяйте сюжетно-рольовій грі (гра в школу, програвайте роль учителя),
• Для формування адекватного рівня спілкування і взаємодії дитини з однолітками використовуйте ігри, за правилами яких діти змушені узгоджувати свої дії для виконання спільного завдання,
• Для формування внутрішньої позиції дитини, розвитку її адекватної оцінки та самооцінки, використовуйте режисерські ігри, в яких носіями ролей виступають іграшки (ляльки, тварини), дитина) сама створює і реалізовує сюжет гри, одночасно виконуючи різні ролі.
• Для формування навчальної діяльності застосовуйте дитяче експериментування, у процесі якого діти «відкривають» нові сторони і якості об'єктів, нові знання народжують нові питання.

Пам'ятка батькам майбутнього   першокласника

1. Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт із нею. Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми. Дайте дитині місце в сім'ї.
2. Хай не буде жодного дня без прочитаної книжки.

3.  Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення, Цікавтеся справами та проблемами дитини.
4. Дозвольте дитині малювати, розфарбовувати, вирізувати, наклеювати, ліпити.
5. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.
6.  Надайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.
7. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп'ютері до 30 хвилин.
8.  Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці.
9. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім'ї зі своїми правами і обов'язками.
10.  Пам'ятайте, що діти - не тільки продовжувачі наших особистих умінь і здібностей. Кожна дитина мас право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну думку.

Лекция для родителей

«Внедрение идей гуманного воспитания

Ш.А. Амонашвили в семейном воспитании ребёнка»

/uploads/editor/3981/341623/sitepage_27/files/lekciya_dlya_roditeley.doc